آیا سشوار کردن برای موها ضرردارد؟

آیا سشوار کردن زیاد برای موها ضرر دارد؟

گاهی اوقات به علت سشوار کشی مکرر در دمای بالا میتواند به موهای شما آسیب برساند.ولی باید این را در نظر داشته باشید که اگر نحوه سشوار کشی و خشک کردن موهای خود را بلد باشید خیلی هم برای موها میتواند مفید باشد

بهترین تکنیک سشوار کشیدن استفاده از دمای مناسب و فاصله 15سانتیمتری ازموهاست در امطالعاتی که انجام شده دمای ملایم باعت خشکی رطوبت مو شده و این امر باعث براق شدن موهای شما میشود.

سشوار مک استایلر مدل MC-6677

 

درصورت استفاده مناسب سشوار چه فوایدی دارد:

-سهولت در حالت دادن و دستکاری مو1

اکثر کاربران بر این باورند که سشوار راحتی و کارایی مناسبی برای صاف کردن موهای فر را به آنها میدهند.درواقع گرمای ملایم سشوار باعت رام شدن موهای فر آنها میشود..

خشک شدن سریعتر-2

سشوار کردن مو هنگام آماده شدن بسیار مفید است. از آنجایی که سشوار رطوبت مو را از بین می برد، زمان خشک کردن مو را کاهش می دهد.

علاوه بر این، از آنجایی که اکنون حالت دادن آسان‌تر شده است، می‌توانید از انواع مدل‌های مو لذت ببرید.

حجم دهنده مو و جلوگیری از گره خوردن-3

یکی از بزرگترین مزایای سشوار کردن مو، افزایش حجم مو و بدون گره خوردن مو است.

معیب سشوار کشی زیاد:

از دست دادن رطوبت-1

گرمای سشوارها رطوبت مو را از بین می برد و در نتیجه هم مو و هم پوست سر را خشک می کند. به همین دلیل، شرایط پوست سر مانند شوره سر بیشتر است.

ممکن است منجر به شکستن مو شود-2

موهای بدون رطوبت بیشتر به احتمال زیاد خشک، شکننده و با انتهای شکاف هستند، بنابراین بیشتر در معرض شکستگی و ریزش مو هستند.

ممکن است منجر به سوختگی در پوست سر شود-3

در صورت استفاده از گرمای بیش از حد، کاربران درجاتی از سوختگی روی پوست سر یا هر سطح پوستی نزدیک به مو را نیز تجربه میکنند

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *