واشر سرسیلندر

علایم سوختن واشر سرسیلندر خودرو

واشر سرسیلندر چه کاری انجام می دهد؟

موتور خودروی شما به دو قسمت تقسیم می‌شود، بلوک سیلندر که در آن پیستون‌ها و سیلندرها قرار دارند و سرسیلندری که در آن سوپاپ‌ها، شمع‌ها و میل بادامک قرار دارند. واشر سرسیلندر بین این دو قسمت عظیم موتور قرار گرفته است.

 

یکی از حیاتی ترین واشرهای موتور شما، واشر سرسیلندر برای آب بندی فشار احتراق سیلندرها و جلوگیری از نشت مایع خنک کننده و روغن موتور به داخل سیلندرها و همچنین به بیرون طراحی شده است. واشر سرسیلندر باید در برابر فشارهای ناشی از انبساط، جمع شدن، تاب برداشتن و مالش دو سطح مقاومت کند، در حالی که در فشار سیلندر، مایع خنک کننده و روغن موتور که از درگاه های ریخته گری عبور می کند، آب بندی می شود.

 

سوختن واشر سر سیلندر باعث می شود

موتور خودروی شما در شرایط شدید با گرمای شدید کار می کند. اگر این گرما بیش از حد معمول شود، موتور شما می تواند بیش از حد گرم شود و باعث سوختن واشر شود. گرمای اضافی باعث انبساط بیش از حد سر سیلندر و بلوک موتور می شود که منجر به خرابی واشر سرسیلندر می شود. انفجار یکی دیگر از دلایل خرابی واشر سر است زیرا به زره ها یا حلقه های آتش آسیب می رساند و باعث می شود فشار سیلندر از روی زره ​​ها نشت کند.

 

علایم سوختن واشر سرسیلندر

از آنجایی که واشر سر سیلندر مسیرهای خنک کننده را آب بندی می کند، واشر سرسیلندر سوخته شده  به مایع خنک کننده اجازه ورود به سیلندرها را می دهد. مایع خنک کننده در سیلندرها باعث می شود:

 

   دود سفید از لوله اگزوز می آید

  حباب زدن در رادیاتور و مخزن خنک کننده

   از دست دادن مایع خنک کننده غیر قابل توضیح بدون نشتی

    رنگ سفید شیری در روغن

    داغ شدن بیش از حد موتور

از آنجایی که واشر سر سیلندر در مایع خنک کننده و روغن نیز آب بندی می شود، ممکن است رگه هایی از روغن و مایع خنک کننده را مشاهده کنید که از واشر پایین می آیند.

 

اگر از واشر چیزی به سیلندرهای مجاور نشت کند، ممکن است به دلیل فشرده‌سازی کمتر سیلندر، قدرت موتور را از دست بدهید.

 

اگر هر یک از این علائم را تجربه کردید، ممکن است سیستم خنک کننده تحت فشار باشد، موتور را خاموش کنید و سعی نکنید فشار را آزاد کنید. وسیله نقلیه خود را توسط تکنسین حرفه ای خود بررسی کنید و همیشه از واشرهای جایگزین استفاده کنید که مطابق با مشخصات سازنده اصلی یا فراتر از آن باشد.

 

چگونه می توانم از سوختن واشر سرسیلندر جلوگیری کنم؟

بهترین راه برای جلوگیری از خرابی واشر سر در خودروی شما این است که طبق توصیه سازنده، مایع خنک کننده موتور را با مخلوط صحیح در سطح مناسب نگه دارید. اگر در زمین یا کف گاراژ نشت مایع خنک کننده داشتید، آن را بررسی کنید. همچنین، مراقبت از دماسنج خود را به عادت تبدیل کنید. اگر متوجه شدید داغ می شود، فوراً آن را توسط تکنسین حرفه ای خود بررسی کنید.

 

استفاده ازواشرهای با کیفیت برند اوتال otal که به طور خاص برای محیط تعمیر طراحی شده‌اند توصیه ما به شماست ، قطعات خودروی اوتال را میتوانید از فروشگاه های معتبر لوازم یدکی یا فروشگاه آنلاین ساج کالا خریداری کنید

 

محتوای موجود در این مقاله فقط برای مقاصد اطلاعاتی است و نباید به جای درخواست مشاوره حرفه ای از یک تکنسین یا مکانیک خبره استفاده شود. اگر سؤال یا نگرانی خاصی در رابطه با هر یک از موضوعات مطرح شده در اینجا دارید، توصیه می کنیم با یک تکنسین یا مکانیک خبره مشورت کنید. تحت هیچ شرایطی مسئولیتی در قبال ضرر و زیان ناشی از اتکای شما به محتوایی نخواهیم داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *